29. Kalp Haftası Basın Toplantısı ve “İyi Kalpli Ol” Ödül Töreni

42 yıldır kalp damar hastalıklarına karşı farkındalık yaratma ve de koruyucu hekimlik hizmeti verebilmek için çalışan Türk Kalp Vakfı’nın, farkındalık çalışmalarının başında gelen ve bu yıl 08 - 15 Nisan 2017 tarihleri arasında organize edilecek olan 29. Kalp Haftası Basın toplantısı, Sütlüce Lazzoni Hotel’in büyük destekleriyle 6 Nisan 2017 Perşembe günü gerçekleşti.

Geleneksel hale gelen “İyi Kalpli Ol Ödülü” töreninde göstermiş oldukları “İyi kalpliliklerin”den dolayı tüm Türkiye’nin gurur kaynağı olan;

§ Kayak yarışından kazandığı para ödülü ile ihtiyaç sahibi öğrencilere botlar alan ortaokul öğrencisi Mersin’den Göksu Yeşildağ’a, § Down sendromlu kardeşine kendini adayan ve bu vesileyle down sendromlu kişilere umut olacak bir dernek kuran Gaziantep’den Bengü Aslanpay’a, § Engelli öğrencisini sırtında taşıyarak spor yaptıran Sakarya’dan beden eğitimi öğretmeni Yahya Celep’e, § Her fırsatta, kendi doğduğu Tarsus’un bir köyündeki yardıma muhtaç çocuklara ayakkabılar, montlar ve giyseler alan Sözcü Gazetesi Ekonomi Muhabiri Aydın Demir’e, § Bakırköy’de görme özürlüler için, seslendirme kabinini projelendirerek hayata geçiren Turkuvaz Yayın Grubu Dergi Ekleri Genel Yayın Yönetmeni Bensu Kaya’ya, § Anadolu’daki çocuklara kitap okumasını teşvik için kitap toplayıp gönderen ve kitapları okuyan bu bölgedeki çocuklara eğlenceli programlar organize eden 90 girişli Marmara Üniversitesi İletişim Grubu’nu temsilen Gökhan Çelebi’ye ödülleri takdim edildi.

29. Kalp Haftası programı ve içeriğinin basına açıklandığı toplantıya; Türk Kalp Vakfı Onursal Başkanı Çetin Yıldırımakın, Türk Kalp Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Güven, Türk Kalp Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hayriye Midillioğlu, Cem Ofset Onursal Başkanı Oktay Duran, Lazzoni Hotel’in yatırımcısı Sevtap Kababulut, Türk Kalp Vakfı Yönetim Kurulu Üyelerimiz Prof. Dr. Ali Serdar Fak ve Prof. Dr. İbrahim Kırcova, Spor Hekimi Dr. Murat Beyaz ve Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz katıldı.

Türk Kalp Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Güven’in açılış konuşmasında, “Aralıksız olarak organize edilen ve bu sene 29’ncusu düzenlenecek olan Kalp Haftaları etkinlikleri ile kalp damar hastalıklarına karşı farkındalığı arttırarak, kalp ve damar sağlığı konusunda önemli bir mesafe kaydedilmesini sağlamış bulunmaktayız.

Bu bağlamda, hafta boyunca çok çeşitli etkinliklerle kalp sağlığı konusunda halka mesajlarımızı ileteceğimiz 29. Kalp Haftası etkinliğinin gerçekleştirilmesinde emeği geçen ve destek veren herkesi kutluyor, hafta boyunca organize edilecek etkinliklerimizin halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.