29. Kalp Haftası Resmi Açılış Töreni

Sütlüce Lazzoni Hotel’in büyük destekleriyle gerçekleşen 29. Kalp Haftası Resmi Açılış Törenine, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Türk Kalp Vakfı Onursal Başkanı Çetin Yıldırımakın, Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Güven, Türk Kalp Vakfı Mütevelli Heyet ve Danışma Kurulu Üyemiz Yılmaz Ulusoy ve Oktay Duran, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay ve Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Onur Timurlenk katıldı.

Kenan Güven; kalp damar hastalıklarına karşı bilinçlendirme çalışmalarının başında gelen kalp haftası ile halkımıza, kalp hastalıklarının tedavi edilebilir olduğunu, erken teşhis ve tedavinin önemini vurguladı.    

Bir hafta sürecek olan Kalp haftası içinde, çok çeşitli etkinliklerle halka kalp damar  hastalıklarına karşı uyarma çalışmaları yapılacağını belirtti.                  

Ödül töreni bölümünde de; Türk hemşireliğine yaptığı büyük desteklerden dolayı, “Türk Kalp Vakfı Hizmet” ödülüne Semahat Arsel’e layık görülmüş olup, kendi katılamadığı için ödülü adına vekaleten Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe Ferda Ocakcı'ya takdim edildi.                 

Geleneksel Doç. Dr Edip Kürklü Ödülü, Türk Kalp Vakfına yaptığı büyük hizmetlerden dolayı, Türk Kalp Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Oktay Duran'a takdim edildi.                   

Ev sahipliğinde bulunan Lazzoni Hotel başta olmak üzere emeği geçen tüm sponsorlara birer teşekkür plaketi takdim edildi.      

Öğleden sonra, halka açık konferanslar bölümünde, “Durma hareket et” sloganı ile Yönetim Kurulu Üyemiz Prof Dr Ali Serdar Fak moderatörlüğünde “Ülkemizde kalp sağılığı, bugün yarın”, Prof. Dr. Şükrü Hatun’un “Çocuklarda obezite ve önlenmesinin yolları”, Uzmn. Fzt. Özlem Üstünkaya “Hareket: her yerde, herkese”, Murat Suyabatmaz “Pedal çevirmenin ötesinde” konularında katılan konuklara önemli bilgiler sundular.