30. KALP HAFTASI

Türk Kalp Vakfı, 30. Kalp Haftası’nda çok çeşitli etkinliklerle "Kalp ve Damar hastalıklarına karşı farkındalık yaratma" çalışmalarını sürdürüyor

“SAĞLIK İÇİN SPOR, SPOR İÇİN SAĞLIKLI KALP”

Türk Kalp Vakfı’nın ana amacı; kalp damar hastalıklarına karşı halkımızın uyarılması, bilinçlendirilmesi ve hastalanmadan önce sağlıklarına dikkat etmelerinin sağlanması ve yeni farkındalıklarının arttırılmasıdır.

Türk Kalp Vakfı’nın Kalp damar hastalıklarına karşı farkındalığı artırma" çalışmalarının başında gelen, devlet takviminde de yer alan “Kalp Haftaları”nın 30’cusu bu yıl, 02–15 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul ve bazı diğer illerde çeşitli aktivitelerle gerçekleştirilecektir.

30. Kalp Haftasında, “Sağlık için Spor, Spor için Sağlıklı Kalp” sloganı ile yediden, yetmişe geniş bir yelpazede ele alınan bilgilendirme konferansları, sporun ve hareketin kalp sağlığı üzerindeki önemi, kalp damar hastalıklarından ölümlerin aza indirilmesinde etkili rolü olan “Temel Yaşam Desteği (CPR)” eğitimleri, ilk yardım seminerleri, ailelerin bilinçlendirilmesi, çocuk yaşlara kadar inen kalp damar hastalıklarında erken teşhis ve tedavi ile kalp damar sağlığında farkındalık yaratarak ve bu konuda koruyucu hekimlik sağlayarak tedavi hizmetleri sunan Vakfımız, birtakım çalışmalar başlatmış bulunmaktadır.

İstanbul’un çeşitli ilçelerindeki İlköğretim Okullarında sporla kalp sağlığının korunması konularında eğitim programlarının, sporcu kalp sağlığı seminerlerinin düzenleneceği, halka açık konferansların yer alacağı, Türk Kalp Vakfı’nın 30 yıldır organize ederek halkımızın gündemine getirdiği “Kalp Haftası’nın” Kalp Damar sağlığımızla ilgili mücadelede ulusal bir kazanç olduğu ve bu mücadelede etkin bir biçimde kullanılması gerektiği vurgulanmaktadır.

Kalp sağlığımızı koruma ve önlemede çok yönlü olarak ele aldığımız çalışmalarımız kapsamında 30.cunu geçekleştireceğimiz Kalp Haftasındaki tüm etkinliklerimizin halkımıza hayırlı olmasını diliyoruz.