31. Kalp Haftası Basın Toplantısı ve “İyi Kalpli Ol” Ödül Töreni

“İyi kalpli Ol” ödülleri sahiplerini buldu

44 yıldır kalp damar hastalıklarına karşı farkındalık yaratma ve de koruyucu hekimlik hizmeti verebilmek için çalışan Türk Kalp Vakfı, bu hizmeti birçok yardımsever bağışçı, sanatçı, basın mensubu dostlarımız sayesinde gerçekleştirebilmiştir.

Farkındalık çalışmalarının başında gelen ve bu yıl “Benim Kalbim, Senin Kalbin, Hepimizin Kalbi” sloganı ile 08-15 Nisan 2019 tarihleri arasında organize edilecek  31. Kalp Haftası basın toplantısında; aynı zamanda tüm Türkiye’nin gurur kaynağı olan ve halkın içinden seçilen özel insanlara verilen “İyi kalpli Ol” ödülleri de geleneksel hale geldi.

Bu yıl,

1- Şehit polis Emre Bağcı’nın ölümünden sonra babası tarafından kalbi, yeni evlenecek bir gence bağışlayan ve daha sonra oğlunun kalbinin nikahına giden bir baba…. “Kalbim yerinden çıkacak gibi çok heyecanlıyım ve çok değişik duygular içerisindeyim. Sanki oğlum evleniyor” diyerek tüm Türkiye’yi duygulandıran ve herkesi organ bağışına teşvik eden değerli insan Ahmet Bağcı’ya,

2- Almanya’dan Zonguldak’a yerleşen, 71 yaşında emekli, evini kütüphaneye çevirerek çocukların eğitimine katkı sağlayan, çocukların eğitim dede dediği hayırsever insan Cevat Kenanoğlu’na,

3- Durakta bekleyen engelli bir çocuk için güzergahını değiştirerek gideceği yere kadar götüren ve herkese insanlık bir dersi veren otobüs şoförü Yakup Sağlam’a iyi kalpli ol ödülleri takdim edildi.

Vakfımızın Onursal Başkanı Sn. Arb. Av. Çetin Yıldırımakın, Türk Kalp Vakfı Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Görevlisi Sn. Şevket Ayaz, Mütevelli Heyet Üyemiz Sn. Dr. Oktay Duran, Başkan Yardımcımız Sn. Hayriye Midillioğlu, Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nuri Kurtoğlu, Türk Kalp Vakfı Kardiyoloğu Doç. Dr. Emrah Binak, sunucu, yazar, sporcu Ece Vahapoğlu ve Koray Varol Akademi Kurucusu Koray Varol’un da katıldığı 31. Kalp Haftası basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Başkan Kenan Güven, “Vakfımızın ana amacı, kalp damar hastalıklarını önlemek ve risk faktörlerini kontrol altına almak için uygulanan en etkili mücadele yöntemlerinden biri olan halkı bilinçlendirme ve motive etmektir.

Aralıksız sürdürdüğümüz ve bu yıl 31. sini idrak ettiğimiz Kalp haftasını yine zengin bir programla organize etmenin onuru ve gururunu yaşıyoruz.

Bu yıl, “BENİM KALBİM, SENİN KALBİN, HEPİMİZİN KALBİ” sloganı ile yine çok çeşitli etkinlikler gerçekleştireceğiz.

Okullarda verilecek eğitim programları ve seminerler, ailelerin bilinçlendirilmesi seminerleri, Belediyeler ve çeşitli kurumlarla, halkın katılabileceği sportif etkinlikler ve bilinçlendirme konferansları, Sarıyer Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi ile geçen yıl da yaptığımız ve halkın yoğun ilgisiyle karşılaştığımız saha etkinliklerimizle geniş bir kitleye ulaşmayı başardığımızı düşündüğümüz balık ve bisiklet etkinliklerimizi bu yıl da gerçekleştireceğiz” dedi.

Galeri