31. Kalp Haftasında Farkındalık Yaratma ve

Bilinçlendirme Çalışmalarımız

Temel Yaşam Desteği, Kalp ve Akciğer Canlandırması (Cpr) Kursu

Türk Kalp Vakfı ve Koç Üniversitesi Semahat Arsel Hemşirelik Eğitim ve Araştırma Merkezi (SANERC) iş birliği ile “Temel Yaşam Desteği” Kursu, 19-20 Mart tarihlerinde gerçekleşti.

İstanbul’daki hemşirelik bölümü olan üniversitelerin son sınıf öğrencilerinden 2 şer kişinin ücretsiz faydalandığı, Çok değerli ve tecrübeli eğitmenler eşliğinde 2 gün süren kurslardan, 11 yılda toplam 664 kişi faydalandı.

22. Geleneksel Türk Kalp Vakfı Briç Turnuvası

Kalp Haftaları farkındalık yaratma çalışmaları içinde yer alan ve geleneksel hale gelen Türk Kalp Vakfı Briç Turnuvasının bu yıl 22. sini Türkiye Briç Federasyonu Destekleriyle gerçekleştirdik ve kalp sağlığı ile ilgili mesajlarımızı verdik.

26. Geleneksel Türk Kalp Koşusu

Kalp sağlığımızı koruma ve önlemede çok yönlü olarak ele aldığımız çalışmalarımız kapsamında, bu yıl 26.’sını gerçekleştirdiğimiz, “26. Geleneksel Türk Kalp Vakfı Koşusu” nu Türkiye Jokey Kulübü destekleriyle gerçekleştirdik ve kalp sağlığı ile ilgili mesajlarımızı verdik.

Çocuklarımız Ve Gençlerimize Kalp Sağlığı İle İlgili Eğitim Programları,

31. Kalp Haftası programı içinde yer alan eğitim programlarımızla; ilk, orta, lise ve üniversite öğrencilerine, kalp sağlığı, sağlıklı beslenme ve fiziksel etkinliğin önemi konularında eğitimler ve seminerler verdik.

Kalp sağlığına, daha anne karnından başlayarak önem verilmesi gerektiği ve bu konuda anne adaylarının ve ailelerin bilinçlendirilmesi konularında konferanslar gerçekleştirdik.

Kalplerimiz İçin Pedallıyoruz


Türk Kalp Vakfı, Kadıköy Belediyesi ve Bisikletliler Derneği iş birliğiyle, 31. Kalp Haftası kapsamındaki "Kalplerimiz İçin Pedallıyoruz" bisiklet etkinliğimizi İntermed’in sponsorluğunda gerçekleştirdik.

Bisiklet severlerin katıldığı ve renkli görüntülere sahne olan etkinlikte, pedallar kalp sağlığı için döndü.

Kalp Sağlığımız İçin Denize Olta Atalım

31. Kalp Haftası programı kapsamında organize ettiğimiz "Kalp Sağlığımız için Denize Olta Atalım" etkinliğimiz Sarıyer Belediyesi iş birliğiyle ile gerçekleşti.

Kalp sağlığı ile ilgili mesajların verildiği ve halkın büyük ilgi gösterdiği balık tutma etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.