32. KALP SAĞLIĞI HAFTASI KUTLU OLSUN

Kurulduğu 1975 yılından bu yana, kalp damar hastalıkları konusunda yürüttüğü etkin mücadelesiyle onur duyduğumuz Türk Kalp Vakfı’mızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Vakfımızın; sevgi ve merhamet taşıyan kalplere her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu çağda, kalp sağlığı konusunda yaptığı hizmetler takdire şayandır.

Bilindiği üzere tüm dünyada ve ülkemizde kalp ve damar hastalıkları ölümlere sebebiyet veren sağlık sorunlarının başında geliyor.

2020 yılında, dünyada kalp damar hastalıklarından hayatını kaybeden sayısının 25 milyonu geçeceği tahmin ediliyor.

Çağımızda hareketsiz yaşam, sağlıksız beslenme ve tütün kullanımı gibi faktörler bu hastalıkların artışına neden olan başlıca etkenler arasında yer alıyor.
Sağlıklı bir toplum ve mutlu bir gelecek ideali için kalp ve damar sağlığının önemine dikkat çekerek, farkındalık oluşturmak insani ve milli sorumluluğumuz.

Bu amaçla düzenlenen 32. Kalp Haftası etkinliklerinin tüm kalplerde bir uyanışa vesile olmasını diliyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘’Hayat Sigarasız Güzel’’ çağrısına kulak vermeye herkesi bir kez daha davet ediyorum.

Bu vesileyle Türk Kalp Vakfı’nın sağlıklı ve mutlu nesiller yetiştirme misyonunu üstlenen bütün gönüllülerini yürekten kutluyorum.

Sağlıklı yarınlarımız için yaptıkları değerli çalışmalar ile vakıf hizmetlerinde emeği geçenlere teşekkür ediyor, selam ve saygılar sunuyorum.

Ali Yerlikaya 

İstanbul Valisi