33. KALP HAFTASI
KALBİNİZİ DİNLEMEYE ÇALIŞIN

1975 yılında kurulan, Türkiye’nin güvenilir ve saygın Sivil Toplum Örgütleri arasında yer alan Türk Kalp Vakfı, hedefleri arasında yer alan, büyük oranda tedavi edilebilir bir hastalık olup erken teşhis ve tedavi ile önlenebilen kalp hastalıkları ile ilgili, çok yönlü olarak ele aldığı bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarıyla halkımızın hasta olmadan önlem almalarını her fırsatta tavsiye ediyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizi de tehdit eden, çok sayıda insanın zarar görmesine ve kaybına neden olan “Koronavirüs (COVID 19)” ile ilgili ölümler Çin’de görüldüğü ilk günden bugüne kadar sürekli artarak devam etmektedir.

Yüz yüze yapılan çalışmalar ve etkinlikler de pandemi nedeniyle uzaktan ve dijital ortamlarda yapılmaya başlandı.

Bu nedenle, önemli bir sağlık organizasyonu olan, devlet takviminde de yer alan, kalp sağlığı ile ilgili uyarı ve mesajların verildiği Kalp Haftalarının bu yıl 33.sü 12-19 Nisan 2021 tarihleri arasında pandemi nedeniyle dijital ortamlarda gerçekleştirilecektir.

Türk Kalp Vakfı olarak, çocuk ve erişkinlerde kalp hastalıkları, sağlıklı beslenme konularında, alanlarında uzman doktorlarımız tarafından önemli bilgilerin verileceği canlı olarak yapılacak konuşmalarla; kalp sağlığımızı koruma ve bu hastalıklarından korunma ile ilgili bilgilerle bir hafta boyunca dijital ortamlarda, sosyal medya hesaplarımızla sizlerle birlikte olacağız. Bizi takip etmeye devam edin.