Bu yıl Covid-19 salgını nedeniyle toplu etkinliklerin yapılamamasından dolayı, Dünya Kalp Günü mesajlarımızı da dijital olarak sosyal medya hesaplarımızla sizlere veriyoruz.
Erken teşhis ve tedavi ile önlenebilir hastalıklar olan kalp damar hastalıklarından korunmak için;
-Sağlıklı ve dengeli beslenmeye çalışın.
-Daha aktif ve haraketli bir yaşamı tercih edin.
-Kalp sağlığını korumak için yapılacak en iyi adımlardan biri olan sigarayı bırakın.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

Yüksek kan şekeri diyabetin göstergesi olabilir. Kardiyovasküler Hastalık (KVH), diyabetli kişilerdeki ölümlerin çoğunu oluşturur, bu nedenle teşhis edilmezse veya tedavi edilmezse, kalp hastalığı ve felç riskini artırabilir.

Yüksek tansiyon, Kardiyovasküler Hastalık (KVH) için ana risk faktörlerinden olup "Sessiz katil" olarak adlandırılır. Genellikle hiçbir uyarı işareti veya semptomu yoktur ve birçok insan bu rahatsızlığa sahip olduklarını fark etmez.

Kolesterol, yılda dünyada yaklaşık 4 milyon ölüme neden olur. Bu nedenle sağlık uzmanınızı ziyaret edin ve onlardan kan değerlerinizin yanı sıra kilonuz ve vücut kitle indeksinizi (VKİ) ölçmelerini isteyin. Doktorlar, daha sonra kalp sağlığınızı iyileştirmek amacıyla harekete geçebilmeniz için Kardiyovasküler Hastalık (KVH) riskiniz hakkında tavsiyelerde bulunabilirler.