35. Kalp Haftası Türk Kalp Vakfı Golf Turnuvası

Türk Kalp Vakfı’nın 35. Kalp Haftası kapsamında organize ettiği etkinliklerden biri olan “Türk Kalp Vakfı Golf Turnuvası” 13 Mayıs Cumartesi günü Ataşehir Golf Kulüp’te çok sayıda golf severin katılımıyla gerçekleşti.

Fiziksel hareketin ve sporun, kalp sağlığını korumada ne kadar önemli olduğunu her fırsatta vurgulayan Türk Kalp Vakfı, 35. Kalp Haftası etkinlikleri kapsamında, kalp damar hastalıklarına karşı farkındalık yaratacak her organizasyonla halka mesajlarını ulaştırmaya devam etmektedir.

Turnuvanın ödül töreninde açılış konuşması yapan Türk Kalp Vakfı Başkanı Kenan Güven, “Dünyada ölüm nedenleri arasında ilk sıralarda yer alan kalp damar hastalıklarına bağlı ölümlerin, Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre artarak devam ettiğini ve %42 gibi yüksek seviyelerde olduğunu görüyoruz.

Türk Kalp Vakfı olarak kalp haftalarında yaptığımız birçok konferans, eğitici ve bilgilendirici etkinlik çalışmalarında, bu kadar yüksek oranda ölüme sebep olan bu hastalıkları nasıl önleyebiliriz veya hastalıkları başında tespit ederek erken teşhisle nasıl tedavi edebiliriz diye halkımıza mesajlar veriyor, onları bilgilendiriyor ve bilinçlendiriyoruz.

Kalbimizi hatırlayıp, ona iyi bakmamız gerektiğini bugün olduğu gibi bundan sonraki dönemlerde de çeşitli etkinliklerle yaptığımız çalışmalar ve mesajlarımızla vermeye devam edeceğiz.

Sağlıklı ve dengeli beslenerek, günde minimum 30 dakikalık yürüyüşler yaparak, sigara içiyorsanız hayatınızdan tamamen çıkararak ve düzenli olarak doktor kontrollerine giderek kalp damar hastalıklarını kontrol altına alabilir ve %80 oranında azaltabilirsiniz” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan ödül töreninde dereceye giren sporculara kupaları takdim edilirken, Ataşehir Golf Kulüp ve etkinlik sponsoru Academic Hospital’e desteklerinden dolayı birer teşekkür plaketi verildi.

Galeri