İYİ KALPLER İÇİN HEP BİRLİKTE BİSİKLET SÜRÜN

Türk Kalp Vakfı’nın 36. Kalp Haftası kapsamında, en büyük önleyici faaliyetlerden olan sporunun kalp sağlığı üzerindeki olumlu etkileri nedeniyle her yıl gerçekleştirdiği ve kalp damar hastalıklarına karşı farkındalık yaratmak amacıyla bu önemli sağlık sorununa yer vermek için örnek olarak yaptığı etkinliklerden biri olan bisiklet etkinliği ile halkın; kalp sağlığı ile ilgili bilgi, bilinç ve farkındalıklarının arttırılması amaçlanmaktadır.

Bu amaçla, halkın, kalp damar hastalıklarına karşı farkındalıklarını artırmak ve bu önemli sağlık sorununa yer vermek için örnek olarak yaptığı etkinliklerden olan Bisikletliler Derneği işbirliği, telefon aksesuarları üreticisi Intouch sponsorluğunda ve Kadıköy Belediyesi destekleri ile   21 Nisan 2024 Pazar günü saat 11.30’da Kadıköy Kalamış Parkı – Caddebostan Sahil Yolu Bostancı–Kadıköy güzergahında gerçekleştirdiği bisiklet etkinliğine çok sayıda bisiklet sever katıldı.

İstanbul dışında eş zamanlı olarak 25 il ve ilçede gerçekleşen etkinlikte bisikletseverler, iyi ve sağlıklı kalpler için pedal çevirdiler.

Türk Kalp Vakfı Başkanı Kenan Güven, sporun kalp sağlığına büyük fayda sağladığı, bu hastalıkla mücadelede en önemli koruyucu etkenlerden birinin spor olduğunu, riskli hastalıkları olan kişilerin mutlaka doktor kontrolünde, danışılarak ve yaşa uygun olarak spor yapılması gerektiğini, yürüyüş, yüzme ve bisiklet sürmenin de herkesin, her yaşta yapabileceği sporlardan biri olduğunu vurguladı.

Galeri