Biyokimya Laboratuarı

Laboratuar - Türk Kalp Vakfı

Türk Kalp Vakfı Tıp Merkezi Laboratuvarı 1986 ‘dan bugüne tıbbın gerektirdiği laboratuvar anlayışını, hizmet kalitesine yansıtarak tecrübeli uzman ve personeli ile hizmet vermektedir.

Laboratuvarımız hızlı, güvenilir ve kaliteli hizmeti uygun şartlarda sunarak sizleri memnun etmeyi hedeflemektedir. Bu nedenle sağlık alanındaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından izlemeyi ve imkan dahilinde uygulamayı benimsemiştir. Laboratuarımızdaki test çalışmalarına; hangi örneklerden hangi testin, nerde çalışılacağını, ilgili analizörlere kayıtı ve sonra çalışma alanlarına ayrılmasıyla başlanır.

Laboratuvarımız cihazlarında hasta örneklerdeki analizler otomatik olarak yapılır ve çıkan sonuçlar otomatik olarak ilgili alana kaydedilir. Daha sonra analitik ve tıbbi değerlendirme sistemle ilgili teknik eleman ve uzmanımız tarafından yapılarak raporlanır. Örnekler, test ekleme yada tekrar analizleri göz önünde bulundurularak 15 gün boyunca saklanır.

Laboratuarımızda tüm kalite güvence prosedürleri uygulanmaktadır.

İç kalite kontrol uygulamalarında tüm analiz kontrolleri düzenli olarak yapılıp kaydedilir. Böylece sadece günlük değil; günler arası değişimlerde göz önünde bulundurulur ve özel diagramlarla test performansı izlenir.  Kuraldışı sonuçlar ortaya çıktığında uygunsuzluk giderilmeden hasta örneklerinin analizine başlanmaz. Dış kalite kontrolü ise bu konuda önde gelen kurumlarından olan Labqualite’nin new IT programına düzenli bir katılım ile yürütülmektedir.

Amacımız tıbbın vazgeçilmezi olan laboratuvar hizmetlerini hastalarımıza hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaştırmak ve bunu yaparken de kaliteden taviz vermemektir.